.:: شنبه 1397/8/5 - مسجد کوفه، آغاز پیاده روی .:: 

ساعت 9 صبح همه وسایل رو جمع کردیم و به سمت مسجد کوفه حرکت کردیم. مسجد کوفه تو برناممون نبود ولی دیروز تصمیم گرفتیم که حتما به  مسجد کوفه هم برویم. از موکب تا محلی که ونها برای مسجد کوفه می بردند ده دقیقه ای فاصله بود که پیاده رفتیم. توی مسیر مردم پیاده به سمت مسجد کوفه حرکت می کردند و باز هم صحنه های زیبایی رو می دیدم و به فکر فرو می رفتم و پیش خودم غبطه می خوردم چه عشقی این مردم دارند؟چه اعتقادی ؟ حدود ساعت 10:30 به مسجد کوفه رسیدیم . بافت قدیمی این مسجد و اطراف آن خیلی توجهم رو جلب کرد و حس خوبی رو بهم منتقل کرد. در اطراف مسجد یک ایرانی توجهم را جلب کرد که برای عده ای سخنرانی می کرد. مردم داشتند یکی یکی به این جمع می پیوستند و من هم رفتم ببینم در مورد چی صحبت میکنه. روضه می خواند از غربت و مظلومیت حضرت علی ع میگفت و مردم اشک می ریختند. پس از سخنرانی این به طرف مسجد حرکت کردیم و چون آنجا امانت داری نبود! اول من رفتم به مسجد رفتم. مکانهای زیارتی این مسجد و این که در هر گوشه ای نماز داشت را برای اولین بار تجربه می کردم پیش خودم میگفتم ای کاش زودتر می آمدم یا روز قبل می امدم تا این اعمال رو بتونم انجام بدهم و چون زمان کافی نداشتم و علی هم بیرون منتظرم بود سریع اعمال رو  به جا آوردم - البته نه به دل جمع و کامل رفتم - و از مسجد خارج شدم تا علی هم بیاید و اعمال را انجام دهد. ساعت 13:30 بود که پیاده روی رو از مسجد کوفه به سمت حرم امام حسین ع آغاز کردیم و این بار طریق العلما رو دوست داشتیم تجربه کنیم و در این مسیر قدم برداریم.

ادامه مطلب

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

قصه پرداز (نویسنده ژانر فانتزی و سورِئال) تیم برنامه نویسی اکسیر زمان ارایه دهنده برنامه تغذیه بدنسازی گب بندری آب حیات معرفی پرژکتور بنکیو اتاق انـــقلاب Tiffany خرید و فروش و رهن و اجاره تاسیسات شیرآلات و اتصالات